250K Hakkında

Sağlık, Tarım, Temiz ve Eğitim Teknoloji alanlarında katma değer sağlayacak fikirlere sahip sektör profesyonellerinin veya akademisyenlerin, uygun girişim ekipleri ile bir araya gelerek bir iş modeli oluşturmalarını sağlayabilecekleri bir hızlandırma programıdır.

 

Programın Amacı

  • Sektörel fırsatlarını keşfetmek ve sektörde veya akademide sıkışmış fikirlerin ortaya çıkmasına olanak sağlamak
  • Fikirleri sahiplenecek yetenekler ve girişim takımları inşa etmek
  • Fikir sahibi ve girişimci takımın eşleşmesi ile başlayarak iş fikirlerinin iş modeli ve iş planı geliştirilmeleri sağlamak

Programın Ana Başarı Kriteri

Fikir sahibi ve girişimci takımın eşleşmesi ile başlayacak iş fikirlerinin iş modeli ve iş planı geliştirilmeleri sonrası Demoday’de MVP çıkarmış olmalarıdır.

TAKVİM

250K Program Başlangıcı 
Yakında
Fikirlerin ve Girişim Takımlarının Toplanması

DEĞERLENDİRME
Yakında

DEĞERLENDİRME SONUÇLARI
Yakında

250K Program Başlangıcı
Yakında

 

 

PROGRAM SÜRECİ

Başvuru sonrası seçilen Fikirler ve Girişim Takımları ile program süreci başlar.

Fikri Anlamlandirmak

Hazırlama

Fikir Sahipleri tarafından Programa sunulan fikirlerin somutlaştırılması ve Girişim Takımlar tarafından değerlendirilebileceği bir formata sokulmasına yönelik hazırlama çalışmaları yapılır.

Girişim Takımları için belirlenmiş adaylar Program için hazırlanmış bir iş fikrini geliştirme ve iş modeli/planı olarak ifade etmeyi sağlayacak temel yetkinliklere yönelik birkaç modülden oluşmuş bir eğitim sürecinden geçer. Bu süreçte izlenen adaylar için Girişimci Takım eşleşmeleri belirlenerek adaylara önerilir. Adaylar kendi Girişimci Takımlarını oluşturmak konusunda serbest olacaktır.

Eşleşme

Hazırlama kapsamında geliştirilen fikirlerin uygun detayda bir özeti ile oluşturulan Girişim Takımların tanıtımını içerek bilgiler Program için hazırlan bir portalde paylaşılarak Fikir Sahipleri ve Girişimci Takımların incelmesine açılacaktır.

Görüşmeler sonucunda her Fikir Sahibi ve Girişimci Takım eşleşme için tercihlerini portalda belirterek Programa sunar. Programın onayladığı eşleşmeler kesinleşmiş olur. Eşleşme sağlayamayan Fikir Sahibi ve Girişimci Takımlar Programdan elenmiş olurlar.

Checklist

Is Gelistirme

Geliştirme

Eşleşmesi tamamlanmış fikirler için Girişimci Takımlar, Fikir Sahiplerinin de yönlendirme ve gözetiminde fikri geliştirmek için hazırlanmış sürece başlarlar.

Bu süreçte Girişimci Takımlar için bir geliştirme bütçesi de sağlanır. Geliştirme süreci TTGV ve TTGV’nin atayacağı koç ve mentörler tarafından da takip edilir, gerekli yönlendirmeler yapılır. Girişimci Takımlardan ürün ve pazarı doğrulayacak müşteri ve kullanıcı görüşmelerini yapmaları, fikri haklar, teknoloji, tasarım ve diğer ürünün başarısını etkileyecek hususları araştırarak uygun modelleri geliştirmeleri beklenir.

Girişimci Takımlar bu süreçte doğru ürün pazar eşleşmesi, pazara giriş stratejisi ve fiyatlandırma gibi ekonomik modelleri de geliştirir.

Değerlendirme ve Ödüllendirme

Geliştirilen iş modeli/planları uzman bir jüri ve diğer dinleyicilerin huzurunda sunularak değerlendirilir. Süreçte çıkan tüm fikri haklar program öncesinde baki olan haklar saklı kalmak kaydı ile, program için belirlenecek bir ortaklık modeli ile Girişim Takım ve Fikir Sahibi’ne ait olacaktır. Bu kapsamda yatırımcılarla görüşmek ve çıkan iş planını uygulamak veya uygulamamak konusunda serbest olacaklardır.

TTGV seçtiği bazı Girişimci Takımları iş fikrinin geliştirilmesi için ulusal veya uluslararası programlara dahil etmek seçeneğine sahip olacaktır.

Demo Day

İLETİŞİM

Daha fazla bilgi almak için [email protected] adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.