250K 2019

TTGV 250K Sağlık Teknolojilerinde Müşteri ve İş Geliştirme Programı ile amaç, fikir aşamasında iken geliştirilecek ürün ya da hizmetin verilecek desteklerle çok daha etkin bir şekilde oluşturulmasına olanak sağlamaktır.

 

Mevcut kuluçka merkezi ve hızlandırma programlarından farklı olarak, eğitim içeriğinde girişimcilerin pazardaki problemlerinin ya da ihtiyacının sektör ve müşteri katkıları ile belirlenmesi ve girişimciye ilgili sorununu ele alıp çözmesine ve “müşteri geliştirme odaklı” sürdürülebilir ticari modeli keşfetmesine destek sağlanması hedeflenmektedir.

TTGV 250K Programı sürecinin, diğer girişimcilik programları uygulayıcı kuruluşları üzerinden de koordinasyonu mümkündür. İlave kaynak ve süreçlerle desteklenecek ve TTGV tarafından aktif olarak izlenecek olan girişimler, ürününü pazara ulaştırma aşamasına geldiğinde HİT Yatırım Programı’na dahil olması için değerlendirilebileceklerdir.

TAKVİM

BAŞVURU
TTGV 250K programı başvuruları 8 Temmuz 2019 Pazartesi günü başlayacak ve 29 Ağustos 2019 Perşembe gününe kadar web sitemizden alınacaktır.

İLK DEĞERLENDİRME
Gerçekleştirilen online başvurular TTGV uzmanları ve sağlık sektörü profesyonelleri tarafından değerlendirilecektir.

TANIŞMA GÜNÜ
İlk değerlendirmeyi başarı ile geçen projeler tanışma gününe davet edileceklerdir. Üzerinde çalışılan problem, hedef ve ekip ile ilgili kriterler çerçevesinde değerlendirilir.

DEĞERLENDİRME SONUÇLARI
Değerlendirme sonuçları web sitemizden açıklanacaktır.

TTGV 20K Programı
Eylül 2019 ve Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

EĞİTİM SÜRECİ

TTGV 250K Programı sürecinde girişimci adaylarının ‘Müşteri Geliştirmelerine’ odaklanması sağlanarak dört ana başlıkta eğitim, seminer ve atölye çalışmaları yürütülecektir.

Aynı zamanda, geliştirilecek ürün ya da hizmetin var olan bir problemi çözmesi ya da bir ihtiyacı karşılaması konusunu sektör bilgileriyle doğrulayabilmeye yardımcı olmak adına Türkiye’de sağlık sektöründeki müşteri, iş modelleri, akreditasyon/sertifikasyon süreçleri konularında eğitim ve mentörlükler sağlanacaktır.

 • Fikri AnlamlandirmakEylül 2019
  Girişimcilik-101
   Fikri Anlamlandırmak
 • Fikrin Pazardaki KarsiligiEkim 2019
  Girişimcilik-151
   Fikrin Pazardaki
  Karşılığı
 • ChecklistKasım 2019
  Ara Değerlendirme
 • UrunlestirmeKasım 2019
  Girişimcilik-201
   Ürünleştirme
 • Is GelistirmeAralık 2019
  Girişimcilik-251
   İş Geliştirme, Satış ve
  Sunum
 • Demo DayAralık 2019
   TTGV 250K Demo Day

Sağlık alanındaki bir iş fikrinin sürdürülebilir ticari bir modele dönüştürülmesi için TTGV tarafından oluşturulan bir müşteri ve iş geliştirme programıdır.

Değerlendirme sonucunda başarılı bulunan fikir sahipleri ile 4 ay boyunca eğitim, seminer, workshop ve mentorluk toplantıları gerçekleşecektir.

Sağlık alanında iş fikri bulunan girişimciler için müşteri odaklı ticari iş modelini kurmalarına hızlandırıcı bir program ile yardımcı olunması amaçlanmıştır.

Sağlık alanında teknolojik ve yenilikçi çözümler geliştirecek fikir sahipleri, web sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

TTGV 250K tamamen ücretsiz bir programdır.

Başvurabilirsiniz. Programa kabul edildiğiniz takdirde iş fikrini geliştirmeniz için ile birlikte beraber çalışabileceğiniz potansiyel ekip arkadaşlarınızı ekibinize dahil edebilirsiniz.

Evet, ekip olarak gerçekleşecek başvurular için tek başvuru yapılması beklenmektedir.

Müşteri ve iş geliştirme için gerçekleşecek eğitim, semier, workshop ve mentorluk toplantılarına katılım beklenmektedir.

Ulaşım ve konaklama konusunda bir desteğimiz bulunmamaktadır.

Katılabilirsiniz; ancak tüm eğitim ve etkinlikler Türkçe olacaktır.

Program kapsamındaki tüm eğitim ve diğer etkinlikler Eylül - Aralık ayları arasında  TTGV İstanbul ofiste gerçekleşecektir.

KAZANAN GİRİŞİMLER

Gökhan Akbulut Epheal Yapay zeka ve Vücut Bulguları Sensörleri ile Güçlendirilmiş Gasta Yönetim Platformu
Emel Sokullu Vitriol Çocuk Aşısına Yönelik Mikroiğne
Ayşe Tuğba Şengel Ceptediyetisyen Kaçamaklara Rağmen, Yüksek Motivasyonlu Zayıflatan Online Diyet Programı
Ömer Faruk Taştan MicroBEE Arı Hastalıklarınını Önlemek ve Ölümlerini Engellemek için Sağlıklı Bal Arılarından Elde Edilmiş
Doğal Probiyotikler
Ali Rişvanlı Alpaş Veteriner Amaçlı Argon Plazma Koagulasyon Cihazı

İLETİŞİM

Daha fazla bilgi almak için [email protected] adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.