Ttgv Hit Poster 4

 HIT Nedir?

TTGV Hit Programı; teknoloji tabanlı girişimlerin ticarileşme süreçlerine kaldıraç sağlayacak farklı program modellerine ihtiyaca yönelik “İlk Pazara Giriş Yatırım Programı” olarak 2017 yılı sonu itibarıyla kurgulanarak devreye alınmıştır. TTGV’nin odaklandığı etki niteliği yüksek alanlara yönelik oluşturulan program, ölçeklenebilecek bir referans model olarak tasarlanmıştır.

Programın ilk odağı sağlık alanında faaliyet gösteren girişimlerdir.

Daha fazla bilgi 

DUYURULAR

04.09.2019

250K Programı Başladı!

TTGV 250K Sağlık Teknolojilerinde Müşteri ve İş Geliştirme Programı başlıyor! Bu programda amacımız, fikir aşamasında iken geliştirilecek ürün ya da hizmetin verilecek desteklerle çok daha etkin bir şekilde oluşturulmasına olanak sağlamak.

09.08.2019

Funktor da girişimlerimiz arasına katıldı!

Biyomedikal literatüründe yer alan verileri anlamlandırarak, yapılan araştırmaların derinleşmesinde büyük katkı sağlayan bir yazılım platformu olan Carnap’ı geliştiren Funktor ile pazara giriş ve iş geliştirme sürecini birlikte yürüteceğiz.

08.07.2019

250K başvuruları başladı!

“TTGV 250K Sağlık Teknolojilerinde Müşteri ve İş Geliştirme Programı” başvuruları başladı.

Proje başvurusunda bulunmak için lütfen tıklayın.

PORTFÖY

 • Carnap - Bilgi İşleme Motoru

  Carnap - Milyonlarca bilimsel yayını araştıran, bilimsel keşifler yapmak için bilgiyi süzen "Bilgi İşleme Motoru"

  Ağustos 2019'da Hit girişimleri arasına katılan Funktor, biyomedikal literatüründe yer alan verileri anlamlandırarak, yapılan araştırmaların derinleşmesinde büyük katkı sağlayan bir yazılım platformu olan Carnap’ı geliştirdi.

 • Laboratuvarlar için Akıllı Preanalitik Çözümler

  Mayıs 2019’da TTGVHit Programı’na katılan Gelecek Mühendislik, Futurelab Serisi adı altında hastane kan alma birimlerinde ve laboratuvarlarında kullanılan otomatik tüp barkodlama, otomatik tüp tasnifleme, otomatik tüp kapak açma ve tüp eşleştirme cihazlarını piyasaya çıkardı.

  CE belgesi tamamlama sürecini TTGVHit Programı ile yürüten Gelecek Mühendislik, program kapsamında gidilen yurt dışı fuarlarında kurulan uluslararası bağlantılar sayesinde satış kanalları oluşturdu ve Futurelab serisinin endüstriyel tasarımı süreci de bizimle tamamladı.

 • Sanal Gerçeklik ile Rehabilitatif Oyunlar

  Mayıs 2018’de TTGVHit Programı’na katılan İnosens; Fizyosoft Balance System, Assessment System ve HandROM gibi ürünleri ile hastalar için kişiselleştirilebilir fizyoterapi imkanı sunuyor. İlk satışlarını Türkiye’de yapan İnosens,Almanya’da da Becure markasıyla faaliyete başladı.

  HİT Programı’nda aldığı mentörlük ve danışmanlık katkısıyla kurumsal kimlik, pazar analizi ve iş planını yeniden hazırlayan İnosens, Fizyosoft ürünü için Kalite Yönetim Sistemi kurulumu, teknik dosya hazırlanması ve Klinik Veri Danışmanlığı hizmetlerini de program kapsamında aldı.

 • 3 Boyutlu Akciğer Navigasyon Sistemi

  Mart 2019’da TTGVHit Programı’na katılan ELAA Teknoloji, akciğerde yer alan kitlelerin erken tespit edilmesini ve kanser evresinin en erken aşamada belirlenebilmesini sağlayan 3 boyutlu akciğer navigasyonu yazılımı geliştirdi. Bu yazılımın maliyetleri %60 azalması öngörülüyor.

  TTGV’nin de üyesi olduğu Avrupa’nın lider inovasyon kurumları birliği olan TAFTIE ve Euroquity iş birliği ile 12 Mart’ta online pitch yapan ve yatırımcıların ilgisini çekmeyi başaran ELAA Teknoloji, validasyon ve pazara giriş stratejilerini de TTGVHit Programı ile yürütecek.

 • Cerrahlar ve Cerrah Adayları için Yüksek Hassasiyette Doku ve Organ Modelleri

  Mayıs 2018’de TTGVHit Programı‘na katılan Surgitate; geliştirdiği malzeme çözümüyle meme koruyucu cerrahi ve mikrocerrahi eğitimlerinde kullanılmak üzere, cerrahlar ve cerrah adayları için yüksek hassasiyette doku ve organ modelleri hazırlıyor.

  Surgitate tarafından hazırlanan mikrocerrahi ve meme modelleri, uluslararası cerrahi kurslarında kullanılmaya başlandı. #Robotik cerrahi alanında kullanılmak üzere hazırlanan standart test platformu hazırlığı da devam ediyor.

  Surgitate, aynı zamanda çalışma hayatında faaliyet gösteren kuruluşların kendi içinde sürdürülebilir kadın sağlığı farkındalığı süreçleri oluşturmasında yol göstermeyi ve destek olmayı amaçlayan "İşte Kadın İşte Sağlık" programını da bu süreçte düzenlemeye başladı.

250K Logo

250K Sağlık alanındaki bir iş fikrinin, sürdürülebilir ticari bir modele dönüştürülmesi için Hit Programı kapsamında TTGV tarafından oluşturulan bir iş fikri ödül programıdır.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.